JEDNOPLÁŠŤOVÁ ZATEPLENÁ STREŠNÁ KONŠTRUKCIA,
PODKLAD PRE HYDROIZOLÁCIU - TRAPÉZOVÉ PLECHY

1. Nosná konštrukcia
Trapézové plechy s doporučeným sklonom minimálne 2%.

2. Parotesná zábrana
Možnosti:   

FLEXBIT SELF G S3
FLEXBIT G200 S40

Pásy sú lepené alebo natavované k podkladu celoplošne alebo bodovo. Vždy však musí byť pritavená aspoň 50% plocha pásu. Podklad by mal byť podľa priľnavosti penetrovaný. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm sa dokonale stavia. Priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené, aby bola zaistená dokonalá parotesnosť vrstvy.

3. Tepelná izolácia
Tepelná izolácia z polystyrénu min. EPS 100 S, alebo z minerálnej vlny objemovej hmotnosti 150 –180 kg / m2 / alternatívne PIR. Izolácia je k podkladu kotvená spolu s hydroizoláciou kotvením v presahoch - typom kotiev podľa ťahových skúšok.

4. Spodná hydroizolačná vrstva
a.) variant:

FLEXBIT GLAS G200 S4
FLEXBIT BASE PV S4

Pás je voľne položený a mechanicky kotvený k nosnému podkladu. Pozdĺžne a priečne presahy šírky min. 12 cm musia byť homogénne stavené.

b.) variant:

FLEXBIT SELF G S3

Samolepiaci pás sa po strhnutí ochrannej fólie voľne položí a pritlačením prilepí na už prikotvenú tepelnú izoláciu z polystyrénu min. EPS 100 S. Pozdĺžne a priečne presahy sa dokonale natavia. Vonkajšia teplota by nemala klesnúť pod 10°C.

5. Vrchná hydroizolačná vrstva
Možnosti:

FLEXBIT PYE PV S42
FLEXBIT PYE PV 250 S52

Pásy sa natavujú celoplošne. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm a priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené. Vzhľadom k termoplastickej vložke sa nesmie pás pri natavovaní prehriať. Ak je asfaltový vývalok širší ako 15 mm, odporúčame ho presypať bridlicou, dodávanou štandardne.

HYDROIZOL SLOVAKIA s.r.o.
Kamenná 19
010 01 Žilina
Slovenská Republika

Ste realizačná firma a plánujete rekonštrukciu plochej strechy, či stavbu novej? Na vyžiadanie Vám radi vypracujeme cenovú ponuku.

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.