STREŠNÁ KONŠTRUKCIA BEZ DODATOČNÉHO ZATEPLENIA,
PODKLAD POD NOVÚ HYDROIZOLÁCIU VHODNÝ PRE NATAVENIE ĎALŠEJ VRSTVY

Vždy je nutné posúdenie konkrétnej strechy obhliadkou na mieste. Na základe prieskumu a sondáže strhnúť pôvodné vrstvy hydroizolácie, alebo ich nechať s vyrovnaním a úpravou povrchu. Rozhodujúce je množstvo a zavodnenie vrstiev, ich súdržnosť s podkladom a ich vhodnosť pre aplikáciu novej hydroizolácie.

1. Penetračný náter

PRIMER ALP

Spotreba náteru je 0,25 - 0,3 l/m².

2. Podkladná hydroizolační vrstva

FLEXBIT BASE PV S4
FLEXBIT GLAS G200 S4

Pásy sú natavované k podkladu celoplošne alebo bodovo.Vždy však musí byť pritavená aspoň 50% plocha pásu. Podklad by mal byť podľa priľnavosti napenetrovaný. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm se dokonale stavia. Priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené.

3. Vrchná hydroizolačná vrstva
Možnosti:

FLEXBIT PYE PV S42
FLEXBIT G S42
FLEXBIT PYE PV 250 S52

Pásy sa natavujú celoplošne. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm a priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené. Vzhľadom k termoplastickej vložke sa nesmie pás pri natavovaní prehriať. Ak je asfaltový vývalok širší ako 15 mm, doporučujeme ho presypať bridlicou, dodávanou štandardne.

HYDROIZOL SLOVAKIA s.r.o.
Kamenná 19
010 01 Žilina
Slovenská Republika

Ste realizačná firma a plánujete rekonštrukciu plochej strechy, či stavbu novej? Na vyžiadanie Vám radi vypracujeme cenovú ponuku.

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.