DVOJVRSTVÝ SYSTÉM PLNOPLOŠNE PRITAVENÝ
+ KOTVENIE TEPELNEJ IZOLÁCE

STREŠNÁ KONŠTRUKCIA S DODATOČNÝM ZATEPLENÍM,
PODKLAD POD NOVOU HYDROIZOLÁCIOU VHODNÝ PRE NATAVENIE ĎALŠEJ VRSTVY

Vždy je nutné posúdenie konkrétnej strechy obhliadkou na mieste. Na základe prieskumu a sondáže strhnúť pôvodné vrstvy hydroizolácie, alebo ich nechať s vyrovnaním a úpravou povrchu. Rozhodujúce je množstvo a zavodnenie vrstiev, ich súdržnosť s podkladom a ich vhodnosť pre aplikáciu novej hydroizolácie.

1. Nosná konštrukcia
Je nutné posúdiť možnosť dodatočného zaťaženia. Doporučený spád minimálne 2%.

2. Penetračný náter

PRIMER ALP

Spotreba náteru je 0,25 - 0,3 l/m².

3. Parotesná zábrana - ak nie je možné ponechať starú hydroizoláciu ako parotesnú zábranu!
Možnosti:

FLEXBIT G200 S40
FLEXBIT GLAS G200 S4
PRIMA AL S40

Pásy sú natavované k podkladu plnoplošne alebo bodovo.Vždy však musí byť pritavená aspoň 50% plocha pásu. Podklad by mal byť podľa priľnavosti napenetrovaný. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm se dokonale stavia. Priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené, aby bola zaistená dokonalá parotesnosť vrstvy.

4. Tepelná izolácia
Tepelná izolácia z polystyrénu min. EPS 100 S. Izolácia je k podkladu prikotvená štandartnými kotvami (MAGE, ESSVE), podľa kladačského plánu (alternatíva pri spádovaní polystyrénom). Ak nie je možné kotvenie, odporúčame použiť lepidlá od renomovaných výrobcov.

5. Prvá samolepiaca hydroizolačná vrstva
Možnosti:

FLEXBIT SELF G S3

Pásy sa rozvinú a po strhnutí ochrannej fólie sa pritlačením prilepia na tepelnú izoláciu. Presahy sa zlepia pritlačením. Minimálna teplota ovzdušia by mala byť 10°C.

6. Vrchná hydroizolačná vrstva
Možnosti:

FLEXBIT PYE PV S42
FLEXBIT G S42
FLEXBIT PYE PV 250 S52

Pásy sa natavujú celoplošne. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm a priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené. Vzhľadom k termoplastickej vložke sa nesmie pás pri natavovaní prehriať. Ak je asfaltový vývalok širší ako 15 mm, doporučujeme ho presypať bridlicou, dodávanou štandardne.

HYDROIZOL SLOVAKIA s.r.o.
Kamenná 19
010 01 Žilina
Slovenská Republika

Ste realizačná firma a plánujete rekonštrukciu plochej strechy, či stavbu novej? Na vyžiadanie Vám radi vypracujeme cenovú ponuku.

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.