STREŠNÁ KONŠTRUKCIA S DODATOČNÝM ZATEPLENÍM,
PODKLAD POD JESTVUJÚCOU HYDROIZOLÁCIOU VHODNÝ PRE MECHANICKÉ KOTVENIE

Vždy je nutné posúdenie konkrétnej strechy obhliadkou na mieste. Na základe prieskumu a sondáže strhnúť pôvodné vrstvy hydroizolácie, alebo ich nechať s vyrovnaním a úpravou povrchu. Rozhodujúce je množstvo a zavodnenie vrstiev, ich súdržnosť s podkladom a ich vhodnosť pre aplikáciu novej hydroizolácie.

1. Nosná konštrukcia
Železobetónová, homogénny podklad, trapézové plechy alebo drevený záklop s odporúčaným sklonom minimálne 2%.

2. Parotesná zábrana
Možnosti:

PRIMA G200 S40 / FLEXBIT G200 S40
PRIMA AL S40

Pásy sú natavované k podkladu plnoplošne alebo bodovo.Vždy však musí byť pritavená aspoň 50% plocha pásu. Podklad by mal byť podľa priľnavosti napenetrovaný. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm se dokonale stavia. Priečne presahy šírky min 10 cm musia byť homogénne natavené, aby bola zaistená dokonalá parotesnosť vrstvy.

3. Tepelná izolácia
Tepelná izolácia z polystyrénu min. EPS 100 S, alebo z minerálnej vlny objemovej hmotnosti 150 - 180 kg / m2 / alternatívne PIR. Izolácia je k podkladu prikotvená spolu s hydroizoláciou kotvením v presahoch - typom kotiev podľa ťahových skúšok.

4. Spodná hydroizolačná vrstva
Možnosti:

MIDA BASE G S4 / FLEXBIT BASE PV S4
MIDA FIX BASE PV S3 / FLEXBIT GLAS G200S4

Pás je voľne položený a mechanicky kotvený k nosnému podkladu. Pozdĺžne a priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne stavené.

5. Vrchná hydroizolačná vrstva
Možnosti:

MIDA TOP PV S4 / FLEXBIT PYE PV S42
MIDA TOP G S4 / FLEXBIT G S42
MIDA TOP PV 250 S5 / FLEXBIT PYE PV 250 S52

Pásy sa natavujú celoplošne. Pozdĺžne presahy šírky min. 8 cm a priečne presahy šírky min. 10 cm musia byť homogénne natavené. Vzhľadom k termoplastickej vložke sa nesmie pás pri natavovaní prehriať. Ak je asfaltový vývalok širší ako 15 mm, doporučujeme ho presypať bridlicou, dodávanou štandardne.

HYDROIZOL SLOVAKIA s.r.o.
Kamenná 19
010 01 Žilina
Slovenská Republika

Ste realizačná firma a plánujete rekonštrukciu plochej strechy, či stavbu novej? Na vyžiadanie Vám radi vypracujeme cenovú ponuku.

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.